Listy kontrolne

Chcesz upewnić się, czy stosowane u Ciebie rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych są zgodne z przepisami i zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa przetwarzania danych? Skorzystaj z przedstawionych w tym dziale list kontrolnych.

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) to akt, który zrewolucjonizuje zasady ochrony danych osobowych w całej Unii Europejskiej. Do 25 maja 2018 r. administratorzy danych i administratorzy bezpieczeństwa informacji mają czas, żeby przygotować się do obowiązywania nowych zasad. Dzięki naszym listom kontrolnym dowiesz się, jakie obszary sysytemu ochrony danych osobowych musisz zmienić. Pomożemy Ci krok po kroku przejść przez etap dostosowywania się do przepisów RODO.

 • Obowiązek informacyjny Czytaj więcej
  Gotowe 0 / 4
  Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) utrzymuje obowiązek informacyjny administratora danych i dodatkowo go rozszerza. Administrator będzie musiał m.in. informować o profilowaniu i podać dane inspektora ochrony danych. Sprawdź, co musisz zrobić, żeby realizować obowiązek informacyjny zgodnie z przepisami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).
 • Gotowe 0 / 5
  Jeżeli przetwarzasz dane osobowe na podstawie przesłanki zgody, musisz sprawdzić, czy zebrałeś je zgodnie z wymogami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO). Jeżeli nie, to w momencie, gdy zacznie ono być stosowane, czyli 25 maja 2018 r., nie będziesz mógł korzystać z tak zebranych danych osobowych.
 • Prawa podmiotów danych Czytaj więcej
  Gotowe 0 / 11
  Jako administrator danych masz określone obowiązki wobec osób, których dane osobowe przetwarzasz. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) poszerza katalog praw podmiotów danych. Już teraz warto je znać, by wiedzieć, czego może od Ciebie oczekiwać osoba, której dane przetwarzasz, po rozpoczęciu stosowania ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).
 • Powierzenie danych Czytaj więcej
  Gotowe 0 / 8
  Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) zezwala na zlecanie przetwarzania danych osobowych podmiotom trzecim. Reguluje także kwestię podpowierzania, która do tej pory nie była uregulowana w polskich przepisach. RODO wprowadza wiele warunków, które trzeba spełnić, żeby takie przetwarzanie było możliwe, jednym z nich jest konieczność zawarcia umowy.
 • Inspektor ochrony danych Czytaj więcej
  Gotowe 0 / 10
  Inspektor ochrony danych to następca polskiego administratora bezpieczeństwa informacji. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) nałoży na niego nowe obowiązki, których ABI do tej pory nie posiadał. Sprawdź, kiedy będziesz musiał wyznaczyć inspektora ochrony danych.
 • Dokumentacja Czytaj więcej
  Gotowe 0 / 5
  Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) zmniejsza obowiązki dokumentacyjne administratorów danych. Nie będzie nakazu prowadzenia polityki bezpieczeństwa czy instrukcji zarządzania systemem informatycznym, w którym dane są przetwarzane. To ADO będzie musiał zdecydować, jakich dokumentów potrzebuje, by odpowiednio chronić dane osobowe. Z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) wynika, że trzeba będzie prowadzić pewne dokumenty, m.in. rejestr czynności przetwarzania danych osobowych i rejestr wszystkich kategorii czynności przetwarzania danych realizowanych w imieniu administratora danych.
 • Zgłaszanie naruszeń Czytaj więcej
  Gotowe 0 / 9
  Nawet w najlepiej zabezpieczonym i zarządzanym systemie może dojść do zdarzenia skutkującego naruszeniem bezpieczeństwa danych osobowych, czyli incydentu bezpieczeństwa. Obecnie administrator danych nie musi informować o tym GIODO ani osób, których danych incydent dotyczył. Zmieni się to po rozpoczęciu stosowania ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).
 • Bezpieczeństwo przetwarzania Czytaj więcej
  Gotowe 0 / 8
  Administrator danych musi wdrożyć środki organizacyjne i techniczne, które zapewnią, że dane osobowe są przetwarzanie zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).
 • Obowiązki ADO Czytaj więcej
  Gotowe 0 / 7
  Osobą odpowiedzialną za zgodne z prawem przetwarzanie danych osobowych jest administrator danych. Dlatego ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) nakłada na niego kluczowe obowiązki, np. odpowiednie zabezpieczanie danych.
RODO

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych rewolucjonizuje zasady ochrony danych osobowych w całej Unii Europejskiej. Dowiedz się, jakie zmiany wprowadzi ten akt i jak się do nich przygotować.

Analiza ryzyka
Cyberbezpieczeństwo
Ochrona danych w czasie pandemii

Zadaj pytanie ekspertowi

Masz problem związany z ochroną danych osobowych? Napisz do nas i dowiedz się, jak powinieneś postąpić. Nasz ekspert odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Zadaj pytanie ekspertowi »

Czat z ekspertem

Zadawaj pytania na żywo, prowadź dyskusję i rozwiąż swoje problemy związane z ochroną danych osobowych.

Sprawdź kiedy »

Nasi eksperci przygotują dokumentację ODO zgodną z Twoimi potrzebami

Sprawdź usługi dodatkowe

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel