Listy kontrolne

Chcesz upewnić się, czy stosowane u Ciebie rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych są zgodne z przepisami i zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa przetwarzania danych? Skorzystaj z przedstawionych w tym dziale list kontrolnych.

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) to akt, który zrewolucjonizuje zasady ochrony danych osobowych w całej Unii Europejskiej. Do 25 maja 2018 r. administratorzy danych i administratorzy bezpieczeństwa informacji mają czas, żeby przygotować się do obowiązywania nowych zasad. Dzięki naszym listom kontrolnym dowiesz się, jakie obszary sysytemu ochrony danych osobowych musisz zmienić. Pomożemy Ci krok po kroku przejść przez etap dostosowywania się do przepisów RODO.

 • Bezpieczeństwo przetwarzania
  Gotowe 0 / 8
  Administrator danych musi wdrożyć środki organizacyjne i techniczne, które zapewnią, że dane osobowe są przetwarzanie zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).
 • Sprawdź, jakie środki bezpieczeństwa musisz wdrożyć
  Przeanalizuj, w jakim celu przetwarzasz dane osobowe i jakie ryzyko to za sobą niesie dla praw osób, których dane przetwarzasz, i jakiego rodzaju mogą to być zagrożenia. Oceń stan swojej wiedzy technicznej, koszt wdrożenia odpowiednich środków bezpieczeństwa, ich charakter i zakres. Na tej podstawie ustal, jakie środki techniczne i organizacyjne musisz wdrożyć, żeby dane osobowe były zabezpieczone odpowiednio do zagrożeń.
 • Pseudonimizacja i szyfrowanie danych osobowych
  Jeżeli stwierdzisz, że ryzyko wynikające z przetwarzania danych osobowych jest duże, zastosuj pseudonimizację i szyfrowanie danych osobowych.
 • Zadbaj o bezpieczeństwo systemów i usług, w których przetwarzasz dane osobowe
  Zapewnij, że spełniasz wymogi bezpieczeństwa, czyli, że systemy i usługi, w których przetwarzasz dane osobowe, są poufne, integralne, dostępne i odporne na zagrożenia.
RODO

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych rewolucjonizuje zasady ochrony danych osobowych w całej Unii Europejskiej. Dowiedz się, jakie zmiany wprowadzi ten akt i jak się do nich przygotować.

Porad udzielają wybitni eksperci

Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Zadaj pytanie ekspertowi

Masz problem związany z ochroną danych osobowych? Napisz do nas i dowiedz się, jak powinieneś postąpić. Nasz ekspert odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Zadaj pytanie ekspertowi »

Czat z ekspertem

Zadawaj pytania na żywo, prowadź dyskusję i rozwiąż swoje problemy związane z ochroną danych osobowych.

Sprawdź kiedy »

TELEFONICZNY DYŻUR EKSPERTA

Każdy użytkownik Portalu PoradyODO.pl może skorzystać z telefonicznego dyżuru eksperta.

Sprawdź terminy »

Nasi eksperci przygotują dokumentację ODO zgodną z Twoimi potrzebami

Sprawdź usługi dodatkowe

Biblioteka ABI

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Sprawdź nasz portal - testuj przez 24h za darmo

Aktualności i porady ekspertów

Listy kontrolne

Wzory dokumentów

Załóż konto na próbę x
wiper-pixel