Usługi dodatkowe

Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy możliwość skorzystania z dodatkowej pomocy ekspertów. Jeżeli chcesz, żebyśmy przygotowali dla Ciebie kompletną dokumentację ochrony danych osobowych, umowę powierzenia czy odpowiedź na wniosek o udostępnienie danych, skontaktuj się z nami. Nasz ekspert przygotuje dla Ciebie, wszystkie dokumenty, jakich potrzebujesz. 

Dedykowane pytanie do eksperta

Nie jesteś pewien, jak postąpić w określonej sytuacji? Nie możesz znaleźć jednoznacznej interpretacji przepisów? Zawsze możesz liczyć na naszych ekspertów.

Jako Czytelnik Portalu PoradyODO możesz zadawać indywidualne pytania naszym ekspertom. Wyróżnia nas to, że udzielając odpowiedzi unikami niezrozumiałego, prawniczego języka. Nie będziesz tracić czasu na czytanie niepotrzebnych treści. Otrzymasz konkretne rozwiązanie swojego problemu, poparte aktualnymi przepisami prawa i wiedzą naszych ekspertów.

Zadaj pytanie, a otrzymasz jasną odpowiedź. Jeżeli wolisz bezpośredni kontakt, kilka razy w miesiącu będziesz mógł porozmawiać z naszymi ekspertami na czacie.

Więcej informacji »

Sporządzenie odpowiedzi na wniosek

Do każdej instytucji, zarówno publicznej, jak i prywatnej może zgłosić się podmiot zewnętrzny, np. bank lub firma windykacyjna, z wnioskiem o udostępnienie danych osobowych.

Czy zawsze wiesz, jak zachować się w takiej sytuacji? Czy każdy taki wniosek jest uzasadniony przepisami prawa? Czy musisz pytać osoby, których dane osobowe udostępniasz o zgodę?

Odpowiedź na te pytania nie zawsze jest łatwa. Nasi eksperci nie dość, że wyjaśnią Ci, jak w danej sytuacji powinieneś się zachować, to dodatkowo przygotują dla Ciebie gotowy wzór odpowiedzi na taki wniosek. Otrzymasz gotowe rozwiązanie dostosowane do Twojej indywidualnej sytuacji. Jednocześnie będziesz miał pewność, że Twoje działanie jest zgodne z przepisami.

Więcej informacji »

Opracowanie polityki bezpieczeństwa

Dokumentacja opisująca zasady ochrony danych osobowych w każdym podmiocie powinna być dostosowana do jego indywidualnej sytuacji i sposobu, w jaki dane osobowe są w nim przetwarzane.

W Internecie można znaleźć wiele gotowych szablonów polityki bezpieczeństwa danych osobowych. Dla doświadczonych ABI może być to inspiracja i wzór do stworzenia własnej dokumentacji.

Jednak korzystanie z gotowych szablonów wzorów dokumentów nie zawsze jest możliwe. Zwłaszcza, jeżeli dopiero zacząłeś realizować obowiązki związane z ochroną danych osobowych i nie masz doświadczenia w tym zakresie. My oferujemy naszym Czytelnikom możliwość przygotowania Polityki bezpieczeństwa danych osobowych dostosowanej do ich instytucji.

Więcej informacji »

Przygotowanie umowy o powierzenie danych

Planujesz przekazać dane osobowe swoich pracowników do zewnętrznej firmy oferującej usługi księgowe? A może udostępniasz dane klientów z systemu CRM zewnętrznej firmie IT?

Takie operacje to powierzenie przetwarzania danych osobowych. Aby były legalne, musisz zawrzeć ze swoimi kontrahentami umowę powierzenia danych osobowych.

Nasi eksperci, którzy są nie tylko uznanymi radcami prawnymi, ale też doświadczonymi praktykami w zakresie ochrony danych osobowych, przygotują dla Ciebie dostosowaną umowę powierzenia danych. Będziesz miał pewność, że powierzasz dane w sposób legalny, a umowa dobrze zabezpiecza Twoje interesy zarówno w sytuacji kontroli GIODO, jak i na wypadek wycieku danych osobowych.

Więcej informacji »

Biblioteka ABI

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.
wiper-pixel