Listy kontrolne

Chcesz upewnić się, czy stosowane u Ciebie rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych są zgodne z przepisami i zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa przetwarzania danych? Skorzystaj z przedstawionych w tym dziale list kontrolnych.

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) to akt, który zrewolucjonizuje zasady ochrony danych osobowych w całej Unii Europejskiej. Do 25 maja 2018 r. administratorzy danych i administratorzy bezpieczeństwa informacji mają czas, żeby przygotować się do obowiązywania nowych zasad. Dzięki naszym listom kontrolnym dowiesz się, jakie obszary sysytemu ochrony danych osobowych musisz zmienić. Pomożemy Ci krok po kroku przejść przez etap dostosowywania się do przepisów RODO.

 • Zgłaszanie naruszeń
  Gotowe 0 / 9
  Nawet w najlepiej zabezpieczonym i zarządzanym systemie może dojść do zdarzenia skutkującego naruszeniem bezpieczeństwa danych osobowych, czyli incydentu bezpieczeństwa. Obecnie administrator danych nie musi informować o tym GIODO ani osób, których danych incydent dotyczył. Zmieni się to po rozpoczęciu stosowania ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO).
 • Zgłoś naruszenie ochrony danych osobowych organowi nadzorczemu
  Jeśli doszło u Ciebie do naruszenia ochrony danych osobowych, bez zbędnej zwłoki – w miarę możliwości, nie później niż w terminie 72 godzin po stwierdzeniu naruszenia – musisz je zgłosić organowi nadzorczemu. Jeśli naruszenie zgłosisz później niż w ciągu 72 godzin, musisz wskazać przyczyny opóźnienia. Naruszenia nie musisz zgłaszać, gdy jest mało prawdopodobne, że naruszenie skutkuje ryzykiem naruszenia praw lub wolności osób fizycznych.
  Jeśli naruszenie zgłosisz później niż w ciągu 72 godzin, musisz wskazać przyczyny opóźnienia.
 • Zgłoś naruszenie administratorowi, jeśli jesteś podmiotem przetwarzającym
  Jeśli jesteś podmiotem przetwarzającym, po stwierdzeniu naruszenia ochrony danych osobowych bez zbędnej zwłoki zgłaszasz je administratorowi danych.
 • Przekaż organowi nadzorczemu informacje dotyczące naruszenia
  Opisz charakter naruszenia ochrony danych osobowych, w tym w miarę możliwości wskaż kategorie i przybliżoną liczbę osób, których dane dotyczą, oraz kategorie i przybliżoną liczbę wpisów danych osobowych, których dotyczy naruszenie.
  Wskaż imię i nazwisko oraz dane kontaktowe inspektora ochrony danych lub innego punktu kontaktowego, od którego można uzyskać więcej informacji.
  Opisz możliwe konsekwencje naruszenia ochrony danych osobowych.
  Opisz środki, które zastosowałeś lub zamierzasz zastosować, by zaradzić naruszeniu ochrony danych osobowych, w tym w stosownych przypadkach środki, które zastosujesz, by zminimalizować jego ewentualne negatywne skutki.
  Jeśli w ciągu 72 godzin nie możesz wskazać wszystkich powyższych informacji, przekazuj je organowi nadzorczemu sukcesywnie, bez zbędnej zwłoki.
RODO

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych rewolucjonizuje zasady ochrony danych osobowych w całej Unii Europejskiej. Dowiedz się, jakie zmiany wprowadzi ten akt i jak się do nich przygotować.

Porad udzielają wybitni eksperci

Sprawdź wszystkich ekspertów portalu »

Zadaj pytanie ekspertowi

Masz problem związany z ochroną danych osobowych? Napisz do nas i dowiedz się, jak powinieneś postąpić. Nasz ekspert odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Zadaj pytanie ekspertowi »

Czat z ekspertem

Zadawaj pytania na żywo, prowadź dyskusję i rozwiąż swoje problemy związane z ochroną danych osobowych.

Sprawdź kiedy »

TELEFONICZNY DYŻUR EKSPERTA

Każdy użytkownik Portalu PoradyODO.pl może skorzystać z telefonicznego dyżuru eksperta.

Sprawdź terminy »

Nasi eksperci przygotują dokumentację ODO zgodną z Twoimi potrzebami

Sprawdź usługi dodatkowe

Biblioteka ABI

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Sprawdź nasz portal - testuj przez 24h za darmo

Aktualności i porady ekspertów

Listy kontrolne

Wzory dokumentów

Załóż konto na próbę x
wiper-pixel