Listy kontrolne

Chcesz upewnić się, czy stosowane u Ciebie rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych są zgodne z przepisami i zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa przetwarzania danych? Skorzystaj z przedstawionych w tym dziale list kontrolnych.

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) to akt, który zrewolucjonizuje zasady ochrony danych osobowych w całej Unii Europejskiej. Do 25 maja 2018 r. administratorzy danych i administratorzy bezpieczeństwa informacji mają czas, żeby przygotować się do obowiązywania nowych zasad. Dzięki naszym listom kontrolnym dowiesz się, jakie obszary sysytemu ochrony danych osobowych musisz zmienić. Pomożemy Ci krok po kroku przejść przez etap dostosowywania się do przepisów RODO.

 • Inspektor ochrony danych
  Gotowe 0 / 10
  Inspektor ochrony danych to następca polskiego administratora bezpieczeństwa informacji. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) nałoży na niego nowe obowiązki, których ABI do tej pory nie posiadał. Sprawdź, kiedy będziesz musiał wyznaczyć inspektora ochrony danych.
 • Sprawdź, czy będziesz musiał wyznaczyć inspektora ochrony danych
  Sprawdź, w jakich sytuacjach wyznaczenie inspektora ochrony danych będzie konieczne.
 • Zadbaj o odpowiednią wiedzę i kwalifikacje inspektora ochrony danych
  Zadbaj o to, by osoba, którą wyznaczasz na stanowisko inspektora ochrony danych posiadała kwalifikacje zawodowe, a w szczególności wiedzę fachową na temat prawa i praktyk w dziedzinie ochrony danych osobowych, a także, żeby umiała wypełniać zadania, które nakłoży na nią rozporządzenie ogólne o ochronie danych (RODO).
 • Ujawnij dane inspektora ochrony danych
  Opublikuj dane kontaktowe inspektora ochrony danych i zawiadom o nich organ nadzorczy.
RODO

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych rewolucjonizuje zasady ochrony danych osobowych w całej Unii Europejskiej. Dowiedz się, jakie zmiany wprowadzi ten akt i jak się do nich przygotować.

Analiza ryzyka
Cyberbezpieczeństwo
Ochrona danych w czasie pandemii

Zadaj pytanie ekspertowi

Masz problem związany z ochroną danych osobowych? Napisz do nas i dowiedz się, jak powinieneś postąpić. Nasz ekspert odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Zadaj pytanie ekspertowi »

Czat z ekspertem

Zadawaj pytania na żywo, prowadź dyskusję i rozwiąż swoje problemy związane z ochroną danych osobowych.

Sprawdź kiedy »

Nasi eksperci przygotują dokumentację ODO zgodną z Twoimi potrzebami

Sprawdź usługi dodatkowe

Biblioteka ABI

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel