Listy kontrolne

Chcesz upewnić się, czy stosowane u Ciebie rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych są zgodne z przepisami i zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa przetwarzania danych? Skorzystaj z przedstawionych w tym dziale list kontrolnych.

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) to akt, który zrewolucjonizuje zasady ochrony danych osobowych w całej Unii Europejskiej. Do 25 maja 2018 r. administratorzy danych i administratorzy bezpieczeństwa informacji mają czas, żeby przygotować się do obowiązywania nowych zasad. Dzięki naszym listom kontrolnym dowiesz się, jakie obszary sysytemu ochrony danych osobowych musisz zmienić. Pomożemy Ci krok po kroku przejść przez etap dostosowywania się do przepisów RODO.

 • Powierzenie danych
  Gotowe 0 / 8
  Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) zezwala na zlecanie przetwarzania danych osobowych podmiotom trzecim. Reguluje także kwestię podpowierzania, która do tej pory nie była uregulowana w polskich przepisach. RODO wprowadza wiele warunków, które trzeba spełnić, żeby takie przetwarzanie było możliwe, jednym z nich jest konieczność zawarcia umowy.
 • Wybierz rzetelną firmę, która będzie dla Ciebie przetwarzała dane osobowe
  Jeżeli powierzasz przetwarzanie danych innemu podmiotowi, wybierz taki, który zapewnia wystarczające gwarancje wdrożenia odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, które będą spełniały wymogi rozporządzenia ogólnego o ochronie danych (RODO) i chroniły prawa osób, których dane dotyczą.
 • Zawrzyj z podmiotem przetwarzającym umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych
  W umowie powierzenia wskaż przedmiot i czas trwania przetwarzania, charakter i cel przetwarzania, rodzaj danych osobowych oraz kategorie osób, których dane dotyczą oraz swoje obowiązki i prawa.
 • Zapisz w umowie obowiązek zachowania danych w tajemnicy
  Zobowiąż podmiot przetwarzający, by zapewnił, że osoby upoważnione do przetwarzania danych osobowych zobowiązały się do zachowania tajemnicy lub podlegają odpowiedniemu ustawowemu obowiązkowi zachowania tajemnicy.
RODO

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych rewolucjonizuje zasady ochrony danych osobowych w całej Unii Europejskiej. Dowiedz się, jakie zmiany wprowadzi ten akt i jak się do nich przygotować.

Analiza ryzyka
Cyberbezpieczeństwo
Ochrona danych w czasie pandemii

Zadaj pytanie ekspertowi

Masz problem związany z ochroną danych osobowych? Napisz do nas i dowiedz się, jak powinieneś postąpić. Nasz ekspert odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Zadaj pytanie ekspertowi »

Czat z ekspertem

Zadawaj pytania na żywo, prowadź dyskusję i rozwiąż swoje problemy związane z ochroną danych osobowych.

Sprawdź kiedy »

TELEFONICZNY DYŻUR EKSPERTA

Każdy użytkownik Portalu PoradyODO.pl może skorzystać z telefonicznego dyżuru eksperta.

Sprawdź terminy »

Nasi eksperci przygotują dokumentację ODO zgodną z Twoimi potrzebami

Sprawdź usługi dodatkowe

Biblioteka ABI

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel