Udostępnianie informacji publicznej następuje przede wszystkim na żądanie. Oprócz tego jednak konieczne jest również prowadzenie strony Biuletynu Informacji Publicznej. Czy obowiązki w tym zakresie spoczywają na szkołach niepublicznych? Co ze szkołami publicznymi prowadzonymi przez inne podmioty niż samorządy?
Udostępnianie informacji publicznej następuje w drodze między innymi ogłaszania w Biuletynie Informacji Publicznej (art. 7 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej). Jakie informacje na temat redaktora należy zamieścić na stronie głównej BIP?
Pytanie: Na raportach z walidacji dokumentu elektronicznego często pojawia się numer PESEL osoby, która podpisuje dokument podpisem zaufanym/elektronicznym. Czy można taki raport przesłać (wraz z widocznym numerem PESEL) jako potwierdzenie zgodności podpisu elektronicznego do odbiorcy?
Sektor oświaty, w tym szkoły i przedszkola muszą stosować szereg przepisów, aby zapewnić cyberbezpieczeństwo informacjom przez siebie przetwarzanym. Chodzi w tym przypadku nie tylko o dane osobowe, ale także o inne informacje, takie jak np. instrukcje zarządzania incydentami, bezpiecznego korzystania z internetu, czy też karty dostępowe , a nawet reagować na cyberprzemoc.
04.03.2025
© Portal Poradyodo.pl