Aktualny

Klauzula informacyjna RODO w zamówieniach poniżej progów PZP – jak wskazać właściwą podstawę prawną?

Marcin Sarna

Autor: Marcin Sarna

Dodano: 1 września 2026
RODO a zamówienia poniżej progów PZP i najem nieruchomości
Pytanie:  Jak powinny prawidłowo brzmieć zapisy w klauzuli informacyjnej dotyczącej postępowania o udzielenie zamówienia prowadzonego poniżej progów stosowania ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych oraz pisemnego przetargu nieograniczonego na najem pomieszczenia na okres dłuższy niż 3 lata, prowadzonego na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami.
Korzyści 
  • Jaka podstawa prawna RODO ma zastosowanie w zamówieniach poniżej progów PZP?
  • Czy art. 44 ustawy o finansach publicznych może być podstawą przetwarzania danych osobowych oferentów?
  • Kiedy w postępowaniu zakupowym można zastosować art. 6 ust. 1 lit. b RODO?
  • Czy dane przedstawicieli, pełnomocników i osób kontaktowych kontrahenta można przetwarzać na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO?
  • Jaka podstawa prawna RODO obowiązuje przy pisemnym przetargu nieograniczonym na najem pomieszczenia na okres dłuższy niż 3 lata?
  • Jak prawidłowo sformułować klauzulę informacyjną RODO dla oferentów w postępowaniu podprogowym lub przetargu nieograniczonym?

Pozostało jeszcze 94% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Zyskaj pełny dostęp do PoradyODO.pl

  • Gotowe wzory dokumentów
    – edytowalne, aktualne i zgodne z RODO
  • Listy kontrolne zgodności
    – szybka weryfikacja poziomu dostosowania do RODO
  • Pełna baza porad 24/7
    – stały dostęp do aktualnych i rzetelnych materiałów

Jeśli posiadasz już konto

Zaloguj się:

Adres e-mail:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Nie masz konta?
Kup dostęp jednorazowy do tego materiału.

Zapłać online przez Payu.
Koszt: 49.08 zł brutto (39.90 zł netto)

Wyślij SMS o treści: WPR na numer 91968.
Otrzymasz kod dostępu - wpisz go poniżej.

Koszt: 49.08 zł brutto (39.9 zł netto)

Regulamin usługi SMS.

Marcin Sarna

Autor: Marcin Sarna

Radca prawny, ekspert z zakresu ochrony danych osobowych. Specjalizuje się również w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, w szczególności świadcząc pomoc prawną dla producentów maszyn i urządzeń, przedsiębiorców funkcjonujących w branży usługowej i w sektorze energetycznym.

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

24-h bezpłatny test portalu!
Zyskaj pełen dostęp do bazy porad i aktualności!

SPRAWDŹ »

x