Czy można prowadzić wewnętrzne testy COVID-19 w zakładzie pracy?

Maciej Lipka

Autor: Maciej Lipka

Dodano: 3 lutego 2021
korona 4 (2)

Pracodawca będący administratorem danych osobowych może być zainteresowany tym, aby przeprowadzić wewnętrzne testy COVID-19 w zakładzie pracy wśród swojego personelu. Jak zatem tego dokonać w zgodzie z RODO oraz przepisami szczególnymi? Okazuje się, że ta kwestia nie jest oczywista. Pracodawca musi zwrócić uwagę na bezpieczeństwo swoich pracowników, dla których zachorowanie choćby jednego z nich rodzi poważne zagrożenie. Należy postępować zgodnie z zasadami przewidzianymi w art. 5 RODO, w szczególności znaleźć właściwą podstawę przetwarzania danych osobowych w ramach tych badań.

Pozostało jeszcze 94 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Niezbędne wzory dokumentów – gotowe do wypełnienia, w pełni edytowalne, zgodne z RODO
  • Listy kontrolne, które pokażą Ci, czy Ty i Twoja organizacja jesteście dostosowani do RODO w 100%
  • Dostęp do pełnej bazy porad przez 24h
Maciej Lipka

Autor: Maciej Lipka

Jest ekspertem ds. ochrony danych osobowych. Specjalizuje się w problemach związanych z wdrażaniem obowiązujących przepisów w organizacji, wskazując zarówno na wymogi formalne, jak i na praktyczne rozwiązania ułatwiające przestrzeganie prawa.

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody » 


Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel