UODO i MEN prezentują poradnik na temat ochrony danych osobowych w oświacie

Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Dodano: 29 sierpnia 2018
Każda szkoła będzie musiała zorganizować lekcje etyki

W efekcie współpracy z UODO z MEN powstał specjalny poradnik dotyczący przetwarzania danych osobowych w szkołach i placówkach oświatowych. Poradnik zaprezentowano na wspólnej konferencji prasowej, która odbyła się 24 sierpnia.

Celem zapewnienia sprawnego i bezproblemowego stosowania przepisów związanych z ochroną danych osobowych w oświacie, Urząd Ochrony Danych Osobowych we współpracy z MEN opracował przygotował poradnik pt. „Ochrona danych osobowych w szkołach i placówkach oświatowych” kierowany do dyrektorów szkół i placówek oświatowych, ale także do nauczycieli, uczniów i rodziców.

Poradnik zawiera on zaktualizowane wskazówki dotyczące przetwarzania danych osobowych dzieci, ich rodziców oraz opiekunów prawnych, nauczycieli, a także innych pracowników szkół i placówek oświatowych. Wskazano w nim podstawowe zasady, jakich dyrektorzy szkół i placówek oświatowych powinni przestrzegać, przetwarzając dane osobowe. Opisano też, jak w konkretnych sytuacjach stosować przepisy RODO i sektorowych aktów pranych. W tekście możemy znaleźć odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości związane z przetwarzaniem danych osobowych, zgłaszane w ostatnim czasie zarówno do UODO, jak i do MEN.

Uwaga

UODO zachęca do zgłaszania uwag do poradnika na adres [email protected].

Poradnik dostępny jest tutaj>>

Źródło:
  • Strona internetowa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (uodo.gov.pl).
Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Radca prawny, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego, redaktor licznych publikacji

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel