Czy można przekazać dane o stanie zdrowia pacjenta przez telefon

Aneta Naworska

Autor: Aneta Naworska

Dodano: 28 marca 2018
Czy można przekazać dane o stanie zdrowia pacjenta przez telefon
Pytanie:  Czy w sytuacji, gdy pacjent ze względu na swój stan zdrowia nie wskazał w oświadczeniu osoby upoważnionej do uzyskania informacji o nim, można udzielić takiej informacji telefonicznie najbliższym osobom pacjenta, pod warunkiem że podadzą one pełne dane pacjenta, tj. imię i nazwisko, datę urodzenia i adres zamieszkania? Czy można zapisać takie rozwiązanie w regulaminie?

Pozostało jeszcze 88 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Niezbędne wzory dokumentów – gotowe do wypełnienia, w pełni edytowalne, zgodne z RODO
  • Listy kontrolne, które pokażą Ci, czy Ty i Twoja organizacja jesteście dostosowani do RODO w 100%
  • Dostęp do pełnej bazy porad przez 24h

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Aneta Naworska

Autor: Aneta Naworska

radca prawny, specjalista z zakresu prawa medycznego oraz prawa gospodarczego, specjalizuje się w zagadnieniach pomocy prawnej dla podmiotów leczniczych, obsługuje dwa specjalistyczne szpitale, klinikę stomatologiczną oraz rehabilitacyjną, jest autorką licznych publikacji z zakresu prawa medycznego, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ukończyła Podyplomowe Studia Prawa Podatkowego na UMK oraz Podyplomowych Studiów dla Menedżerów Służby Zdrowia w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, jest jednym z założycieli Fundacji Law4Med, której celem jest m.in. wspieranie środowiska medycznego

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Biblioteka ABI

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Sprawdź nasz portal - testuj przez 24h za darmo

Aktualności i porady ekspertów

Listy kontrolne

Wzory dokumentów

Załóż konto na próbę x
wiper-pixel