Na jakiej podstawie jednostka publiczna może przetwarzać dane dłużników

Marcin Sarna

Autor: Marcin Sarna

Dodano: 19 czerwca 2018
Na jakiej podstawie jednostka publiczna może przetwarzać dane dłużników
Pytanie:  Na jakiej podstawie prawnej można przetwarzać dane kontrahentów/najemców w celu dochodzenia ewentualnych roszczeń bądź obrony przed roszczeniami wynikającymi z zawartej umowy? Jaka jest podstawa prawna takiego przetwarzania przez organy publiczne, jeżeli w ramach swoich zadań nie mogą korzystać one z art. 6 ust. 1 lit. f RODO – przetwarzanie na podstawie prawnie uzasadnionych interesów administratora danych?

Pozostało jeszcze 85 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Niezbędne wzory dokumentów – gotowe do wypełnienia, w pełni edytowalne, zgodne z RODO
  • Rzetelne odpowiedzi ekspertów specjalizujących się w RODO, na każde z Twoich pytań w ciągu max 48h
  • Listy kontrolne, które pokażą Ci, czy Ty i Twoja organizacja jesteście dostosowani do RODO w 100%
  • Nieograniczony dostęp do pełnej bazy porad ekspertów specjalizujących się w RODO

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Marcin Sarna

Autor: Marcin Sarna

Radca prawny, ekspert z zakresu ochrony danych osobowych. Specjalizuje się również w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, w szczególności świadcząc pomoc prawną dla producentów maszyn i urządzeń, przedsiębiorców funkcjonujących w branży usługowej i w sektorze energetycznym.

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Biblioteka ABI

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies.

Sprawdź nasz portal - testuj przez 24h za darmo

Aktualności i porady ekspertów

Listy kontrolne

Wzory dokumentów

Załóż konto na próbę x
wiper-pixel