Dyrektor szkoły mianował się na ABI - czy mógł to zrobić?

Dariusz Skrzyński

Autor: Dariusz Skrzyński

Dodano: 13 grudnia 2016
Czy dyrektor szkoły sam może powołać się na ABI
Pytanie:  Dyrektor szkoły mianował się administratorem bezpieczeństwa informacji. Powołał się przy tym na art. 36a ustawy o ochronie danych osobowych, zgodnie z którym administrator danych może powołać administratora bezpieczeństwa informacji. Następnie jako ABI wyznaczył sobie zastępcę, który miał wykonywać wszystkie zadania ABI. Czy dyrektor mógł tak zrobić?

Pozostało jeszcze 91 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Niezbędne wzory dokumentów – gotowe do wypełnienia, w pełni edytowalne, zgodne z RODO
  • Listy kontrolne, które pokażą Ci, czy Ty i Twoja organizacja jesteście dostosowani do RODO w 100%
  • Dostęp do pełnej bazy porad przez 24h
Przetestuj portal przez 24H »

Jeśli masz już dostęp do portalu poradyodo, zaloguj się »

Dariusz Skrzyński

Autor: Dariusz Skrzyński

Prawnik, trener, specjalista z zakresu prawa oświatowego, prawa pracy i prawa autorskiego, project manager projektów oświatowych realizowanych z funduszy UE, prowadzi szkolenia i konferencje dla kierowniczej kadry oświaty, rad pedagogicznych, nauczycieli oraz wychowawców

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel