
W dniach 16 i 17 grudnia 2021 r. zorganizowano 21. Spotkanie CEEDPA czyli Grupy Organów Ochrony Danych Osobowych Państw Europy Środkowej i Wschodniej. Tym razem gospodarzem był polski Urząd Ochrony Danych Osobowych.
Uczestnikami konferencji byli przewodniczący oraz przedstawiciele organów nadzorczych z państw członkowskich CEEDPA, zarówno z Unii Europejskiej, jak i spoza niej.
Konferencja została zorganizowana online. W jej trakcie zorganizowano m.in. dyskusje panelowe. W pierwszym dniu spotkania dyskutowano m.in. na temat narzędzi rozliczalności, a także prywatności w świecie dotkniętym pandemią koronawirusa – także w przyszłości.
Z kolei podczas drugiego dnia poruszono temat wdrażania standardów UE oraz Rady Europy w zakresie ochrony danych osobowych. Nawiązano tym samym do związanych z tym wyzwań transgranicznych. Nie zabrakło także miejsca dla tematu ochrony danych osobowych dzieci.
Dyskusje miały na celu przede wszystkim wymianę doświadczeń w zakresie dotychczasowej praktyki organów nadzorczych, a także przedstawienie planów i wyzwań na kolejne lata.
Strona internetowa UODO (uodo.gov.pl)
Zapraszamy na webinar prowadzony w konwencji warsztatowej z wykorzystaniem praktycznych przykładów, pytań i odpowiedzi. Dedykowany jest zarówno do osób początkujących, rozpoczynających lub pełniących funkcję IOD od niedawna, jak również do osób pragnących ugruntować posiadaną wiedzę w zakresie odpowiedniego nadzoru przestrzegania zasad i przepisów z zakresu ochrony danych osobowych w organizacji.






© Portal Poradyodo.pl