Na kolejne wytyczne Grupy Roboczej Art. 29 poczekamy do grudnia 2017 r.

Wioleta Szczygielska

Autor: Wioleta Szczygielska

Dodano: 14 lipca 2017
Na kolejne wytyczne Grupy Roboczej Art. 29 poczekamy do grudnia 2017 r.

Wytyczne Grupy Roboczej Art. 29 w sprawie zgody, profilowaniania, zasady przejrzystości i aktualizacja wytycznych w sprawie przekazywania danych do państw trzecich i zgłaszania naruszeń ochrony danych pojawią się dopiero w grudniu 2017 r.

W komunikacie wydanym w styczniu 2017 r. Grupa Robocza Art. 29 zrzeszająca organy ochrony danych z Unii Europejskiej zapowiedziała, że w 2017 roku będzie kontynuowała prace nad wytycznymi do ogólnego rozporządzenia o ochronie danych w sprawie:

  • oceny skutków dla ochrony danych (pojawiły się w kwietniu 2017 r.),
  • certyfikacji,
  • kar pieniężnych,
  • Europejskiej Rady Ochrony Danych (która będzie następczynią Grupy Roboczej, tj. organem doradczym w sprawach związanych z ochroną danych osobowych),
  • mechanizmu one stop shop.

Grupa Robocza Art. 29 zapowiedziała też przygotowanie wytycznych w sprawie zgody, profilowania, zasady przejrzystości i aktualizację wytycznych w kwestii przekazywania danych do państw trzecich oraz zgłaszania naruszeń ochrony pod kątem ogólnego rozporządzenia.

Niedawno Grupa Robocza Art. 29 ogłosiła, że zaktualizowaną wersję (po konsultacjach publicznych) wytycznych w sprawie oceny skutków dla ochrony danych przedstawi w październiku 2017 r. Natomiast dopiero w grudniu 2017 r. możemy spodziewać się wytycznych w sprawie zgody, profilowania, zasady przejrzystości, zgłaszania naruszeń ochrony danych oraz przekazywania danych do państw trzecich.

Wioleta Szczygielska

Autor: Wioleta Szczygielska

Specjalista z zakresu prawa ochrony danych osobowych. Wieloletni redaktor fachowych publikacji związanych z tematyką ochrony danych osobowych.

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel