Kolejne wytyczne Grupy Roboczej Art. 29 – GIODO zaprasza do dyskusji

Dodano: 24 kwietnia 2017
Kolejne wytyczne Grupy Roboczej Art. 29 – GIODO zaprasza do dyskusji

Grupa Robocza Art. 29 pracuje nad kolejnymi wytycznymi do ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. Mają one dotyczyć zgody na przetwarzania danych, profilowana i zgłaszaniem naruszeń danych do organu nadzorczego. GIODO zaprasza do udziału w dyskucji na temat tych zagadnień.

Do tej pory Grupa Robocza Art. 29, która zrzesza europejskie organy ochrony danych osobowych, wydała wytyczne w sprawie inspektorów ochrony danych, prawa do przenoszenia danych i ustalania wiodacego organu nadzorczego. Przygotowane zostały też wytyczne w sprawie oceny skutków przetwarzania (dostępne na razie w języku angielskim), które zostały przekazane do konsultacji.

Grupa Robocza Art. 29 chce wydać kolejne wytyczne. W związku z dużym zainteresowaniem wielu polskich podmiotów, które przekazały liczne uwagi do wcześniejszych wytycznych, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zachęca do wzięcia udziału w dyskusji na temat zagadnień, nad którymi będzie pracować Grupa Robocza Art. 29.

Organ przygotował zestawy pytań pomocniczych, które mogą wykorzystać podmioty, które zechcą włączyć się w proces tworzenia wytycznych. Dotyczą one m.in. tego, w jaki sposób zapewnić, by zgoda była „dobrowolna”, „konkretna”, „świadoma” i „jednoznaczna”, czy istnieją informacje, które powinny zostać wyłączone z profilowania i zautomatyzowanego podejmowania decyzji lub czy wszystkie naruszenia przepisów powinny być zgłaszane do organu nadzorczego.

Komentarze można nadsyłać w języku polskim na adres korespondencyjny Biura GIODO albo adres e-mail: [email protected] do 12 maja 2017 r.

Źródło:

GIODO

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel