Czy straż gminna musi spełnić obowiązek informacyjny

Marcin Sarna

Autor: Marcin Sarna

Dodano: 16 grudnia 2016
Obowiązek informacyjny straży miejskiej
Pytanie:  Czy na podstawie ustawy o strażach gminnych strażnicy są zwolnieni z obowiązku informacyjnego, który wynika z art. 24 ust. 2 ustawy o ochronie danych osobowych? Zgodnie z art. 10a ustawy o strażach gminnych mogą przetwarzać dane osobowe bez wiedzy osób, których te dane dotyczą. Czy to oznacza, że nie strażnicy gminni nie mają obowiązku informacyjnego?

Pozostało jeszcze 89 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

  • Niezbędne wzory dokumentów – gotowe do wypełnienia, w pełni edytowalne, zgodne z RODO
  • Listy kontrolne, które pokażą Ci, czy Ty i Twoja organizacja jesteście dostosowani do RODO w 100%
  • Dostęp do pełnej bazy porad przez 24h
Przetestuj portal przez 24H »

Jeśli masz już dostęp do portalu poradyodo, zaloguj się »

Marcin Sarna

Autor: Marcin Sarna

Radca prawny, ekspert z zakresu ochrony danych osobowych. Specjalizuje się również w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, w szczególności świadcząc pomoc prawną dla producentów maszyn i urządzeń, przedsiębiorców funkcjonujących w branży usługowej i w sektorze energetycznym.

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel