Zapraszamy na nowe szkolenie „Ocena skutków dla ochrony danych”

Dodano: 14 lutego 2019
Szkolenie personelu

Akademia WIP wraz z redakcją Portalu PoradyODO.pl zapraszają na nowe szkolenie „Ocena skutków dla ochrony danych”. Szkolenie odbędzie się 27 lutego 2019 r. w Warszawie. Zapisy nadal trwają – do 20 lutego obowiązuje cena promocyjna!

Ocena skutków dla ochrony danych to zagadnienie, które nadal rodzi wiele wątpliwości, m.in. także w aspekcie danych przetwarzanych w dokumentacji pracowniczej (która od 1 stycznia 2019 r. przechowywana jest na nowych zasadach). Celem szkolenia jest udzielenie wyjaśnienie wielu z nich:

  • Kiedy mamy do czynienia z naruszeniem ochrony danych oraz jakie działania należy podjąć w takiej sytuacji?

  • Jakie konkretnie sytuacje nakładają na ADO obowiązek dokonania oceny skutków dla ochrony danych oraz w jaki sposób dokonywać takiej oceny?

  • W jaki sposób zmiany w przepisach prawa pracy wpływają na proces przetwarzania danych osobowych pracowników oraz kandydatów do pracy przez pracodawcę?

  • Jakie działania powinien podjąć ADO, aby zapewnić zgodny z aktualnie obowiązującym prawem pracy proces przetwarzania danych?

Podczas szkolenia w sposób praktyczny wskazane zostanie, jakich zmian w procesie przetwarzania danych osobowych powinien dokonać, aby przetwarzanie następowało zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem pracy. Ponadto omówione zostaną kwestie dotyczące naruszeń, które w ostatnim okresie czasu stanowią przedmiot rozważań UODO. Szkolenie prezentuje wytyczne UODO w tym zakresie.

Szkolenie poprowadzi adwokat Anna Żak - absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, podyplomowych studiów z zakresu ochrony danych osobowych Uniwersytetu Łódzkiego, autorka licznych publikacji prawnych, specjalizująca się w prawie ochrony danych osobowych oraz prawie gospodarczym.

Szczegółowy program szkolenia dostępny jest tutaj>>

Uwaga

Szkolenie odbędzie się 27 lutego 2019 r. w Warszawie przy ul. Łotewskiej 9A, w godz. 10.00-15.30. Zapis możliwy jest tutaj>>. Przy nadesłaniu zgłoszenia do 20 lutego obowiązuje cena promocyjna!


Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel