Wyciekły dane osobowe klientów Aero2

Dodano: 19 marca 2018
Wyciekły dane osobowe klientów Aero2

Firma Aero2 informuje, że 14 marca 2018 r. otrzymała zgłoszenie, iż mogło nastąpić nieuprawnione uzyskanie dostępu do niektórych danych osobowych części klientów usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu. Zapewnia jednak, że dane w tym systemie są bezpieczne.

Po otrzymaniu informacji o możliwym wycieku danych osobowych klientów firma Aero2 wprowadziła dodatkowe zabezpieczenie na stronie Elektronicznego Biura Obsługi Klienta, które mają uniemożliwić ewentualne bezprawne pobieranie danych osobowych klientów. Czasowo zablokowano też możliwości wyświetlania danych osobowych klientów sklepu Pakiety Aero na koncie po zalogowaniu oraz dostęp do Elektronicznego Biura Obsługi Klienta Aero2. Obecnie wszystkie serwisy są już aktywne. Areo2 zapewnia, że próba nieuprawnionego dostępu nie dotyczyła takich danych, jak: PESEL oraz numer i seria dowodu.

Dodatkowo dzień po zdarzeniu (15 marca 2018 r.) Aero2 zawiadomiło w tej sprawie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ze względu na teleinformatyczny charakter możliwego naruszenia dostępu do danych osobowych Aero2 zgłosiło ten incydent również do zespołu reagującego na incydenty sieciowe CERT Polska w NASK.

Poza tym Aero2 skierowało drogą elektroniczną do wszystkich klientów, których mogła dotyczyć próba uzyskania dostępu do danych, stosowne informacje o podjętych działaniach i rekomendacje na rzecz lepszej ochrony danych, takie jak: zalecenie weryfikacji loginów i haseł w serwisach.

Źródło:

Aero2

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel