Współadministrowanie. Jakie aspekty mogą weryfikować kontrolerzy? – o tym dowiesz się podczas konferencji „Przygotuj się do kontroli UODO”

Dodano: 15 maja 2019
mniejszy

Współadministrowanie danymi osobowymi wymaga spełnienia szereg dodatkowych warunków. Ich realizacja może być przedmiotem kontroli przeprowadzanej przez UODO. Więcej dowiesz się więcej konferencji „Przygotuj się do kontroli UODO”.

Jeżeli co najmniej dwóch administratorów wspólnie ustala cele i sposoby przetwarzania, są oni współadministratorami. W drodze wspólnych uzgodnień współadministratorzy w powinni przejrzysty sposób określić odpowiednie zakresy swojej odpowiedzialności dotyczącej wypełniania obowiązków wynikających z niniejszego rozporządzenia, w szczególności w odniesieniu do wykonywania przez osobę, której dane dotyczą, przysługujących jej praw, oraz ich obowiązków w odniesieniu do podawania informacji, o których mowa w art. 13 i 14, chyba że przypadające im obowiązki i ich zakres określa prawo Unii lub prawo państwa członkowskiego, któremu administratorzy ci podlegają. W uzgodnieniach można wskazać punkt kontaktowy dla osób, których dane dotyczą (art. 26 ust. 1 RODO).

Uwaga

Prawidłowość wykonania tych czynności może być przedmiotem kontroli UODO. Jakie aspekty mogą weryfikować kontrolerzy? Kwestia te będzie omawiana podczas konferencji „Przygotuj się do kontroli UODO”, która odbędzie się 11 czerwca w godz. 9.00 – 16.25 w Warszawie. Konferencja jest organizowana przez Akademię Wiedza i Praktyka i Fundacja Wiedza to Bezpieczeństwo, a partnerem merytorycznym jest ODO 24.

Już ponad połowa miejsc jest zajętych. Nie czekaj! Zapisz się już teraz na konferencję.

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel