UODO zaprasza na seminarium „Ochrona danych w fazie projektowania”

Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Dodano: 17 września 2018
Szkolenie personelu

21 września 2018 r. w Warszawie odbędzie się organizowane przez Urząd Ochrony Danych Osobowych seminarium naukowe adresowane do programistów i twórców oprogramowania - „Ochrona danych w fazie projektowania - wymogi RODO w tworzeniu oprogramowania”. Zapisy nadal trwają.

Dla kogo?

Seminarium jest kierowane przede wszystkim dla programistów i architektów oprogramowania, jak również innych osób uczestniczących w specyfikowaniu wymagań i odbieraniu systemów informatycznych. Z seminarium mogą skorzystać także twórcy systemów i programów zgodnych ze standardami wprowadzonymi przez RODO.

Uwaga

Udział w seminarium jest bezpłatny. Zgłoszeń uczestnictwa można dokonywać za pośrednictwem kwestionariusza dostępnego na stronie internetowej UODO pod linkiem:

https://rejestracja.uodo.gov.pl/ochrona-danych-w-fazie-projektowania/

Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Tematyka seminarium

Podczas seminarium zostaną szeroko omówione m.in. nowe zasady Data Protection by Default, czyli domyślnego ustawiania wysokiego poziomu ochrony danych osobowych oraz Data Protection by Design, która polega na uwzględnieniu ochrony danych w fazie projektowania. Zaprezentowane zostaną przykładowe praktyczne rozwiązania, jak poprawnie implementować jedne z większych nowości w prawie z perspektywy tworzenia oprogramowania.

Seminarium będzie poświęcone także takim narzędziom jak pseudonimizacja i anonimizacja. Zostanie wyjaśnione, jaka jest między nimi różnica, kiedy, po co i które z nich zastosować i jakie proste narzędzia będą pomocne w ich implementacji. UODO zapowiada również, że podczas seminarium zostaną omówione metody szacowania ryzyka, a także będzie wyjaśnione, kiedy niezbędna jest ocena skutków dla ochrony danych. Przedstawiona zostanie również metodologia, z której można skorzystać w ramach tego działania.

Źródło:
  • Strona internetowa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (uodo.gov.pl).
Michał Kowalski

Autor: Michał Kowalski

Radca prawny, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego, redaktor licznych publikacji

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel