To już ostatni dzwonek – zapisz się na konferencję „Przygotuj się do kontroli UODO”

Dodano: 30 maja 2019
mniejszy

Czy wiesz, że legalność przetwarzania danych osobowych w Twojej firmie może skontrolować także Państwowa Inspekcja Pracy? Sprawdź, jak przygotować  się do kontroli, uczestnicząc w konferencji „Przygotuj się do kontroli UODO” i korzystając z pomocy wybitnych specjalistów m.in. p. Piotra Drobka, przedstawiciela UODO i eksperta ds. ochrony danych osobowych, p. Piotr Drobek.

Wprawdzie tzw. ustawa wdrażająca RODO nie przewiduje nowelizacji ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy, niemniej jednak rozszerzenie kompetencji tego organu jest konsekwencją uregulowania zasad przetwarzania danych osobowych kandydatów do zatrudnienia i pracowników w Kodeksie pracy. Oznacza to, że inspektor pracy w ramach kontroli przestrzegania przez pracodawców przepisów prawa pracy - w tym pracodawców jakimi są placówki edukacyjne, ma prawo zbadać kwestie przestrzegania przepisów dotyczących ochrony danych osobowych w zakresie uregulowanym przepisami prawa pracy - w szczególności Kodeksu Pracy. Inspektor pracy może zatem w czasie kontroli zakwestionować nieprawidłowości dotyczące przetwarzania danych osobowych przykładowo podczas kontroli dokumentów - w tym dokumentacji pracowniczej.

Uwaga

Państwowa Inspekcja Pracy jest też organem właściwym do kontrolowania prawidłowości stosowanego monitoringu pracowniczego - tym samym może dokonać oceny zarówno w kwestii zasadności jego wprowadzenia, wypełniania przez pracodawców obowiązków informacyjnych względem pracowników, jak również w kwestiach przetwarzania zapisów monitoringu przez dopuszczalny okres trzech miesięcy.

O różnych aspektach kontroli więcej dowiesz się podczas konferencjiPrzygotuj się do kontroli UODO”. Odbędzie się ona 11 czerwca w godz. 9.00 – 16.25 w Warszawie. Konferencję organizuje Akademia Wiedza i Praktyka i Fundacja Wiedza to Bezpieczeństwo, a partnerem merytorycznym jest ODO 24. Pamiętaj - do końca maja możesz jeszcze skorzystać z promocyjnej ceny - 699 zł + 23% VATZapisz się już teraz na konferencję.

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel