Sprawdź, co wiesz o ochronie danych osobowych

Dodano: 22 marca 2017
Sprawdź, co wiesz o ochronie danych osobowych

Dane osobowe są najcenniejszym dobrem, jakie mamy. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak łatwo mogą je przejąć i wykorzystać przestępcy. W Polsce od kilku lat wiele mówi się o tym, że powinniśmy chronić naszą prywatność. Powstają liczne inicjatywy zwracające naszą uwagę na nasze często niefrasobliwe działania. Czy przekłada się to jednak na zwiększenie naszej świadomości?

Fundacja Wiedza To Bezpieczeństwo postanowiła sprawdzić co wiemy o ochronie danych osobowych i bezpieczeństwie informacji. „25 maja 2018 r. rozpocznie obowiązywać europejskie rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO), które zrewolucjonizuje dotychczas obowiązujące prawo. Zależy nam na poznaniu stopnia świadomości, w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa informacji, w tym ochrony naszych danych osobowych. Zebrane opinie mają pozwolić ocenić czy zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym dbamy o bezpieczeństwo naszych danych” – wskazuje Aleksandra Piotrowska, prezes Fundacji Wiedza To Bezpieczeństwo.

Badanie ma formę anonimowej ankiety internetowej. By wziąć w nim udział wystarczy wejść na stronę  https://wtb.org.pl/badanie i odpowiedzieć na pytania. Jednak osoby, które ją wypełnią i podadzą swoje dane kontaktowe oraz odpowiedzą na pytanie konkursowe będą miały szansę wygrania tabletu lub książki „Unijna reforma przepisów ochrony danych osobowych – analiza zmian”.

„Na podstawie badania przygotowany zostanie raport, który będzie wydany w maju – rok przed rozpoczęciem obowiązywania nowych unijnych regulacji z zakresu ochrony danych osobowych. Pokażemy w nim jak wygląda stan wiedzy z zakresu bezpieczeństwa informacji różnych grup społecznych i zawodowych. Zapraszamy do włączenia się w ten unikatowy projekt” – mówi Aleksandra Piotrowska z Fundacji Wiedza To Bezpieczeństwo.
 

Fundacja Wiedza to Bezpieczeństwo powstała z inicjatywy osób zawodowo zajmujących się bezpieczeństwem informacji, łączących wiedzę, pasję i doświadczenie z różnych dyscyplin – m.in. prawa, informatyki, zarządzania. Cel, który jej przyświeca to promowanie znaczenia bezpieczeństwa informacji, jako najcenniejszego dobra, jakim dysponuje człowiek oraz strategicznego zasobu każdej organizacji. Działania Fundacji opierają się na: edukacji, integracji środowiska osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informacji, w tym danych osobowych oraz tych, którzy po prostu interesują się przedmiotową tematyką oraz dostarczaniu organizacjom narzędzi chroniących ich zasoby informacyjne.

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel