„#RODO w edukacji” rusza do województwa łódzkiego

Dodano: 28 marca 2019
Depositphotos_50088039_m-2015

Już niebawem, 3 kwietnia 2019 r. odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „#RODO w edukacji”. Spotkanie zorganizowane przez UODO i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaplanowane zostało w Sieradzu i jest przeznaczone dla przedstawicieli szkół i placówek oświatowych z województwa łódzkiego.

Spotkanie organizowane jest w ramach programu edukacyjnego UODO „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”, nad którego 9. edycją patronat sprawuje Portal PoradyODO.pl. Celem tego projektu jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności – zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów oraz w całym środowisku lokalnym. W programie uczestniczy 335 szkół i placówek oświatowych.

Wydarzenie odbędzie się 3 kwietnia 2019 r. w godz. 12.00-14.00 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Sieradzu przy ul. 3 Maja 7. Podstawowe zagadnienia, które zostaną poruszona na spotkaniu, to odpowiedzi na pytania, jak rozmawiać z uczniami o ochronie danych osobowych i kształtować ich nawyki, a także Jak szkoła powinna postępować, zbierając i wykorzystując dane osobowe rodziców, ich uczniów i opiekunów prawnych czy nauczycieli.

W załączeniu program szkolenia.

Źródło:
  • Rzecznik prasowy UODO.

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel