Przed nami kolejne szkolenia organizowane przez UODO

Dodano: 14 listopada 2018
Dane osobowe nie są na sprzedaż

Urząd Ochrony Danych Osobowych zapowiada kolejne szkolenia. Jeszcze w listopadzie odbędzie się cykl szkoleń dla pracowników samorządowych a także seminarium poświęcone rozwojowi sztucznej inteligencji, rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości.

3 szkolenia dla pracowników samorządowych

W listopadzie odbędą się 3 szkolenia dotyczące nowych zasad i podstaw prawnych przetwarzania danych, praw podmiotów danych, a także statusu i zadań inspektorów ochrony danych. Szkolenia te są kontynuacją kampanii edukacyjnej dla samorządów realizowanej przez Urząd Ochrony Danych Osobowych we współpracy z Narodowym Instytutem Samorządu Terytorialnego „Zmiany w zakresie ochrony danych osobowych w świetle RODO i ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych”. Szkolenia są adresowane do pracowników jednostek samorządu terytorialnego odpowiedzialnych za bezpieczeństwo danych osobowych.

Uwaga

Szkolenia planowane w listopadzie:

UODO zachęca też do uczestnictwa w kursie e-learningowym

UODO wraz z NIST opracował również kurs e-learningowy „Zmiany w zakresie ochrony danych osobowych w świetle RODO i ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych”

Kurs jest dostępny pod adresem https://e-szkolenia.nist.gov.pl/ i kończy się egzaminem na platformie e-learningowej. Każdy z uczestników otrzyma imienne zaświadczenie o jego ukończeniu.

Seminarium dotyczące sztucznej inteligencji

Ponadto Prezes UODO zaprasza do uczestnictwa w seminarium poświęconym rozwojowi sztucznej inteligencji, rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości „Sztuczna inteligencja złodziejem Twoich danych osobowych?”. Seminarium zostało zaplanowane na dzień 30 listopada 2018 r. w Warszawie.

Podczas seminarium zostaną omówione korzyści oraz zagrożenia wiążące się z przetwarzaniem danych osobowych przez systemy komputerowe symulujące ludzkie myślenie (AI). Rozwiązania w tym zakresie są bowiem wykorzystywane m.in. w medycynie, w której ułatwiają rozpoznawanie chorób, w handlu czy marketingu, wskutek czego istnieje możliwość np. przygotowywania zindywidualizowanych rekomendacji, a także w obszarze motoryzacji, chociażby na potrzeby pojazdów autonomicznych. Podobne rozważania zostaną podjęte w związku z rozwojem takich technologii, jak wirtualna rzeczywistość (VR) oraz rozszerzona rzeczywistość (AR). Technologia VR wykorzystuje specjalne gogle lub hełm, za pomocą których widzimy wirtualną rzeczywistość. Technologia AR nakłada na obraz rzeczywisty elementy cyfrowe. Za pomocą specjalnych okularów, ale i tabletu czy telefonu komórkowego widzimy obraz, który jest przed nami, a na nim naniesione cyfrowo elementy.

Uwaga

Udział w seminarium jest bezpłatny. Uczestnictwo można zgłosić za pośrednictwe formularza dostępnego na stronie internetowej: https://rejestracja.uodo.gov.pl/seminarium/

Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródło:
  • Strona internetowa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (https://uodo.gov.pl).

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel