Prezes UODO wraz z Portalem Porady ODO zapraszają na konferencję inaugurującą X edycję programu „Twoje dane - Twoja sprawa”

Dodano: 26 września 2019
578c30f28ba152fc796c3fb907aa894be50aa49d-xlarge(2)

1 października 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rojowie odbędzie się pierwsze spotkanie „#RODO w edukacji” w ramach X edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja Sprawa”, którego patronem jest m.in. Portal PoradyODO.

Pierwsze spotkanie z dyrektorami szkół i nauczycielami z cykl „#RODO w edukacji” w ramach programu „Twoje dane – Twoja sprawa” będzie miało na celu nie tylko przybliżeniu uczestnikom celu oraz zasad realizacji programu edukacyjnego UODO, ale także omówieni wielu interesujących zagadnień z zakresu ochrony danych osobowych w oświacie. Uczestnicy konferencji dowiedzą się m.in. jak rozmawiać z uczniami o ochronie danych osobowych i kształtować ich nawyki, a także jak szkoła powinna postępować, zbierając i wykorzystując dane osobowe rodziców, ich uczniów i opiekunów prawnych czy nauczycieli. Uczestnicy poznają także rolę i zadania organu nadzorczego w zakresie edukacji.

Poza tym w trakcie konferencji swoje inicjatywy edukacyjne zaprezentują trzy szkoły z Wielkopolski: Szkoła Podstawowa ze Świbna, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich z Nowych Skalmierzyc oraz XXXI Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca 56’ z Poznania.

Uwaga

Konferencja odbędzie się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z oddziałami integracyjnymi w Rojowie, ul. Czarnieckiego 51, 63-500 Ostrzeszów, w dniu 1 października 2019 r., godz. 11.00-13.30.

Do tej pory do programu zapisało się 260 szkół i placówek oświatowych z całego kraju. Zapisy nadal są możliwe.

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel