„Prawne aspekty cyberbezpieczeństwa” – najnowsza pozycja w Fabryce Wiedzy!

Dodano: 2 kwietnia 2019
Clipboard01

Prezentujemy nową książkę „Prawne aspekty cyberbezpieczeństwa. Praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców”. Dzięki publikacji można dowiedzieć się, jak przedstawia się ryzyko związane z korzystaniem z systemów IT. Oprócz tego w książce można znaleźć wyjaśnienie, jakie incydenty w zakresie cyberbezpieczeństwa zdefiniowano w nowej ustawie o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

W publikacji wskazane jest, czym jest bezpieczeństwo cyfrowe, a także jakie kwestie związane z bezpieczeństwem IT wynikają z RODO. Znajdziemy w niej również wyjaśnienia, jakie dokładne wymogi w zakresie bezpieczeństwa zostały zawarte w przepisach prawa. Poznamy też sposoby zabezpieczania danych z wyjaśnieniem, jak rozstrzygać ewentualne wątpliwości co do ich stosowania.

Publikacja zawiera przykłady związane z incydentami z zakresu cyberbezpieczeństwa (np. omówienie głośnej sprawy ransomware Petya czy wycieku danych z serwisu morele.net). Autorem książki jest Michał Nosowski - radca prawny, specjalista z zakresu prawa nowych technologii oraz ochrony danych osobowych.

Uwaga

Książka dostępna jest tutaj>>.

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel