Ocena skutków dla ochrony danych – udostępniono transmisję ze szkolenia

Dodano: 4 stycznia 2019
Depositphotos_50088039_m-2015

19 grudnia 2018 r. odbyło się szkolenie dla inspektorów ochrony danych poświęcone ocenie skutków dla ochrony danych. UODO udostępnił zapis szkolenia.

Szkolenie było poświęcone ocenie skutków dla ochrony danych. Jak wskazuje UODO, jest to jeden z kluczowych elementów zapewniania zgodności z przepisami RODO. W praktyce wielu administratorów ma problem z ustaleniem, czy w konkretnej sytuacji powinni przeprowadzać taką ocenę. Pojawiają się też wątpliwości co do tego, w jaki sposób jej dokonywać, aby określić realną skalę ryzyka, która umożliwi administratorowi podejmowanie odpowiednich działań mających na celu zminimalizowanie zagrożeń.

Szkolenie cieszyło się na tyle dużym zainteresowaniem, że zdecydowano się na uruchomienie transmisji on-line. Zapis z transmisji jest dostępny tutaj.

Uwaga

Wiele informacji o ocenie skutków dla ochrony danych znajdziesz także w Portalu PoradyODO.pl. Zachęcamy m.in. do obejrzenia najnowszego wideoszkolenia poświęconego tej tematyce, przygotowanego przez eksperta Odo24.pl.

Źródło:
  • Strona internetowa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (https://uodo.gov.pl).

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel