Nowa ustawa o ochronie danych osobowych trafiła do Komitetu do Spraw Europejskich Rady Ministrów

Dodano: 12 lutego 2018
Nowa ustawa o ochronie danych osobowych trafiła do Komitetu do Spraw Europejskich Rady Ministrów

Ministerstwo Cyfryzacji 9 lutego 2018 r. skierowało na Komitet do Spraw Europejskich Rady Ministrów projekt ustawy o ochronie danych osobowych zapewniającej skuteczne stosowanie w Polsce RODO ma on być rozpatrzony do 21 lutego.

Wstępny projekt nowej ustawy o ochronie danych osobowych został przedstawiony 12 września 2017. Przez miesiąc trwały konsultacje społeczne projektu. W ich toku do Ministerstwa Cyfryzacji trafiło ponad 700 stron uwag od 110 organizacji i obywateli. Stanowisko resortu wobec uwag zgłoszonych w ramach konsultacji społecznych zostało szczegółowo omówione na konferencji, która odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 15 stycznia 2018 r. Wówczas także przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji zapowiedzieli, że ustawa trafi do Sejmu w kwietniu tego roku.

Projekt ustawy ustanawia nowy organ właściwy w sprawie ochrony danych osobowych – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz reguluje warunki i tryb udzielania certyfikacji i akredytacji, postępowania w sprawie naruszenia przepisów o ochronie danych i odpowiedzialności cywilnej za naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych.

Projekt zawiera również propozycję zmian ponad 40 ustaw sektorowych o charakterze techniczno-legislacyjnym.

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel