Kolejna uczelnia ma problem z zabezpieczeniem danych

Dodano: 5 grudnia 2017
Kolejna uczelnia ma problem z zabezpieczeniem danych

Do GIODO coraz częściej docierają sygnały o niewłaściwym zabezpieczaniu dokumentacji zawierającej dane osobowe przez szkoły wyższe, które zakończyły działalność dydaktyczną. Tym razem organ zajmuje się sprawą Pomorskiej Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych w Gdyni.

W ostatnim czasie niewłaściwe obchodzenie się z dokumentacją zawierającą dane osobowe przez szkoły wyższe, które zaprzestają prowadzenia działalności dydaktycznej, stało się dość powszechne. W październiku 2017 roku GIODO zajmował się kilkoma takimi przypadkami. W jednym z nich udało się doprowadzić do zabezpieczenia dokumentacji, w trzech innych konieczne było skierowanie do prokuratury zawiadomień o popełnieniu przestępstwa.

Obecnie, w związku z sygnałami od studentów Pomorskiej Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych w Gdyni w sprawie zaginięcia akt dotyczących ich procesu kształcenia, GIODO z urzędu zajmuje się sprawą tej uczelni. Jednocześnie GIODO ściśle współpracuje przy tym z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz policją. Wstępne ustalenia wykazały, że uczelnia znajduje się w procesie likwidacji.

Działania inspektorów GIODO mają na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego przypadku, w tym ustalenie miejsca przechowywania i sposobu zabezpieczenia zarówno danych osobowych studentów, jak i pracowników uczelni.

Źródło:

GIODO

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel