Już 4 października szkolenie dla IOD

Dodano: 14 września 2018
konferencja, szkolenie

Urząd Ochrony Danych Osobowych zaprasza inspektorów ochrony danych na szkolenie, które będzie poświęcone zagadnieniom ochrony danych osobowych w sektorze zatrudnienia.

Planowane szkolenie ma dotyczyć wybranych zagadnień z sektora zatrudnienia m.in. zasad wprowadzania i stosowania monitoringu wizyjnego przez pracodawców, a także rekrutacji pracowników czy umów powierzenia przetwarzania danych zawieranych przez pracodawców. UODO podkreśla, że rolą IOD jest monitorowanie działalności pracodawców w zakresie przetwarzania danych osobowych kandydatów do pracy i pracowników, a także doradzanie pracodawcom we wszystkich kwestiach z tym związanych.

Uczestnikom szkolenia ma zostać przekazany przygotowany przez Prezesa UODO specjalny poradnik, zawierający wiele wskazówek, które mają wspomóc pracodawców w prawidłowym przetwarzaniu danych osobowych pracowników i kandydatów do pracy.

Uwaga

Uprawnieni do udziału w szkoleniu są wyłącznie inspektorzy ochrony danych zgłoszeni do UODO zgodnie z przepisami. Szkolenie jest bezpłatne. Zgłoszenia uczestnictwa należy przesyłać do 25 września 2018 r. za pośrednictwem kwestionariusza dostępnego na stronie internetowej UODO pod linkiem:

https://rejestracja.uodo.gov.pl/szkolenie-dla-ido-obowiazki-pracodawcow-w-zakresie-ochrony-danych-osobowych-szkolenie-dla-inspektorow-ochrony-danych/

Liczba miejsc na szkolenie jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródło:
  • Strona internetowa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (uodo.gov.pl).

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel