Grupa Robocza Art. 29 zajmie się wyciekiem danych osobowych z Ubera

Dodano: 1 grudnia 2017
Grupa Robocza Art. 29 zajmie się wyciekiem danych osobowych z Ubera

Ponad rok temu z Ubera wykradziono dane osobowe milionów klientów i kierowców. Sprawa dopiero niedawno wyszła na jaw. Grupa Robocza Art. 29 powołała specjalną grupę roboczą, która zajmie się tym wyciekiem.

Grupa Robocza Art. 29, która zrzesza organy ochrony danych osobowych z Unii Europejskiej, podczas swojego ostatniego posiedzenia w Brukseli zdecydowała o powołaniu specjalnej grupy zadaniowej do zbadania naruszenia ochrony danych osobowych, do którego doszło w amerykańskiej firmie Uber, i które może dotyczyć także obywateli państw członkowskich UE. Chodzi o wyciek danych osobowych (imion, nazwisk, numerów telefonów i adresów e-mail, a w przypadku kierowców także numerów prawa jazdy) około 7 mln kierowców i ponad 50 mln klientów Ubera. Jak ujawnił James Dipple-Johntone z brytyjskiego Biura Komisarza ds. Informacji (ICO), Uber potwierdził już, że wyciek dotyczył 2,7 mln kont użytkowników w Wielkiej Brytanii.

Specjalną grupą powołaną do zbadania tej sprawy będzie kierował holenderski organ ochrony danych osobowych. W jej skład wejdą przedstawiciele organów ochrony danych osobowych z Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Grupa będzie koordynowała krajowe dochodzenia w tej sprawie.

Źródło:

Grupa Robocza Art. 29, Biuro Komisarza ds. Informacji (ICO)

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel