Grupa ds. Ochrony Danych Osobowych już pracuje

Dodano: 4 lipca 2018
Podatkowa grupa kapitałowa (PGK)

2 lipca br. Minister cyfryzacji zainaugurował prace Grupy ds. Ochrony Danych Osobowych. Grupa ma zajmować się rozwiązywaniem problemów związanych z wdrażaniem RODO w różnych sektorach gospodarki.

Czym będzie zajmować się Grupa?

W dniu 2 lipca odbyło się pierwsze spotkanie Grupy ds. Ochrony Danych Osobowych. Jak stwierdził przy ten okazji minister cyfryzacji, Grupa ta ma na celu wymianę doświadczeń w zakresie wdrożenia RODO i zagadnień związanych z ochroną prywatności. Grupa ma także pełnić zapobiegać dość częstym przypadkom błędnego interpretowania przepisów prawa.

Na początku wyeliminowanie błędnych interpretacji

W pierwszej fazie swojego działania członkowie Grupy mają rozwiązywać bieżące problemy w poszczególnych sektorach, m.in. udostępniając materiały z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Takie problemy pojawiają się m.in. w szkołach i placówkach oświatowych, co sygnalizuje Minister Edukacji Narodowej. Zauważono bowiem zjawiska świadczące o swoistą panice w jednostkach oświaty, które błędnie interpretując nowe przepisy, m.in. zaprzestają przekazywania uczniom ich klasówek, zwracają się do nich numerami, czy zaprzestają publicznego wręczania uczniom świadectw z wyróżnieniem. Zjawiskom takim Grupa ma zapobiegać, publikując poradniki dla poszczególnych sektorów

Źródło:
  • Strona internetowa Ministerstwa Cyfryzacji (www.gov.pl/cyfryzacja)

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel