Grudniowe szkolenia dla naszych Czytelników

Dodano: 22 listopada 2019
1a63056cffce01887b833dd561739c7a690a1d7e-xlarge(2)

Akademia WIP oraz Portal PoradyODO zapraszają na grudniowe szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych. Nadal są wolne miejsca – możesz zapisać się na każde ze szkoleń.

„Inspektor Ochrony Danych - zadania, prawa, obowiązki i status”

Szkolenie odbędzie się 16 grudnia 2019 r. w Warszawie w godz. 10.00-16.00. Biorąc w nim udział, uzyskasz wyjaśnienia dotyczące m.in. następujących kwestii:

  • kto musi, a kto może wyznaczyć Inspektora ochrony danych;
  • weryfikacja kwalifikacji zawodowych, a w szczególności wiedzy fachowej i praktycznych umiejętności na temat zasad i przepisów ochrony danych osobowych;
  • status inspektora, umiejscowienie w strukturze organizacyjnej, formalne możliwości nawiązania współpracy, unikanie konfliktu interesów;
  • podstawowe i dodatkowe obowiązki IOD i wykonywanie ich w praktyce. Narzędzia, dobre praktyki, branżowe instrukcje i wytyczne, doświadczenia ABI;
  • w jaki sposób i w jakim zakresie osoby, których dane dotyczą, mogą kontaktować się z inspektorem ochrony danych.
  • zakres i rodzaj odpowiedzialności Inspektora.
Uwaga

Więcej informacji na temat szkolenia, w tym program i formularz zapisu, dostępne jest tutaj>>

Szkolenie prowadzone w konwencji warsztatowej tj. z możliwością zadawania pytań w trakcie wykładów oraz z wykorzystaniem praktycznych ćwiczeń i przykładów. Ze względu na wiedzę i wieloletnią praktykę zawodową prowadzącego szkolenie daje gwarancję, iż uczestnicy otrzymają pełną, rzetelną i praktyczną wiedzę dotyczącą obowiązków, statusu i odpowiedzialności zarówno administratora danych, jak i inspektora ochrony danych.

„Analiza Ryzyka dla ochrony danych osobowych”

Dlaczego należy przeprowadzić analizę ryzyka?

Po pierwsze, czy słyszałeś o ostatnich wydarzeniach:

Morele.net – znany przykład wycieku danych 2 mln użytkowników, w tym wniosków kredytowych wraz z numerami dowodów osobistych. W grudniu 2018 złamano ponad 350 tys. haseł pomimo tego, że były hashowane. Według specjalistów nie użyto najlepszego systemu do hashowania i teraz te hasła są systematycznie odtwarzane.

Po drugie, ponieważ wdrożenie sytemu zarządzania ryzykiem w ochronie danych osobowych jest fundamentalnym elementem rozwiązań promowanych tym rozporządzeniem. Na podstawie artykułu 24, 32 oraz 35 RODO, administrator stosuje środki techniczne i organizacyjne adekwatne do szacowanego ryzyka.

Po trzecie, ponieważ dane osobowe funkcjonują dziś w świecie jak odrębna waluta. Jednak w odróżnieniu od tradycyjnych walut są one bardzo powiązane z podmiotami danych i dostarczają nam różnych informacji na ich temat. W złych rękach mogą posłużyć do wyrządzenia szkody osobie, której dane dotyczą, a co za tym idzie powstania również strat dla Twojej organizacji.

Właśnie dlatego wiedza na temat analizy ryzyka jest tak istotna. Możesz ją zdobyć i pogłębić, biorąc udział w szkoleniu, które odbędzie się 18 grudnia 2019 r. w Warszawie w godz. 9.00-17.00. Kliknij tutaj, poznaj program szkolenia i zgłoś swój udział.

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel