GIODO zaprasza na podsumowanie programu „Twoje dane – Twoja sprawa”

Dodano: 17 maja 2017
GIODO zaprasza na podsumowanie programu „Twoje dane – Twoja sprawa”

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych zaprasza na seminarium podsumowujące VII edycję ogólnopolskiego programu edukacyjnego GIODO „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. Odbędzie się ono 6 czerwca 2017 r. w Warszawie.

Podczas wydarzenia zostaną podsumowane działania zrealizowane podczas tegorocznej edycji programu i zaprezentowane najciekawsze inicjatywy edukacyjne. Podczas seminarium nastąpi też wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursów dla placówek (na najlepszą inicjatywę) oraz dla uczniów (konkurs na opowiadanie: „Jak ja/moja rodzina chronimy dane osobowe). Przewidziana jest także prezentacja nadesłanych przez uczniów i nagrodzonych w konkursie opowiadań.

Osobną część będzie stanowiła prezentacja ogólnopolskiej gry planszowo-edukacyjnej, w której w tym roku szkolnym uczestniczy ponad 30 placówek.

Podczas seminarium odbędzie się też kolejny z cyklu wykładów online pt. „Lekcje z GIODO”, w czasie których eksperci z Biura GIODO omówią najbardziej interesujące i nurtujące zagadnienia z zakresu ochrony danych osobowych i prywatności. Tym razem wystąpienie przedstawiciela GIODO będzie nosiło tytuł „Portale społecznościowe – aktywność dzieci i młodzieży w sieci”.

Na czym polega program „Twoje dane – Twoja sprawa”

Program „Twoje dane – Twoja sprawa” – skierowany do szkół i ośrodków doskonalenia nauczycieli – to największy projekt edukacyjny realizowany od kilku lat przez GIODO na skalę ogólnopolską. Jego podstawowym celem jest podnoszenie wiedzy dotyczącej ochrony danych osobowych i prawa do prywatności – zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów oraz poszerzanie o te treści oferty edukacyjnej placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Program „Twoje dane – Twoja sprawa” – poprzez przekazywanie eksperckiej wiedzy i kształtowanie nawyków w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych – przyczynia się do kształtowania świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów i eliminowania zagrożeń związanych z niefrasobliwym udostępnianiem danych osobowych.

Patronat honorowy nad programem sprawują Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka, a szczegółowe informacje na jego temat są dostępne na stronie internetowej GIODO pod linkiem www.giodo.gov.pl/giododzieciom.

Rocznie do programu przystępuje ponad 200 placówek, które podejmują różne działania edukacyjne na rzecz upowszechniania wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności. Statystycznie rocznie program realizuje ok. 4000 nauczycieli oraz 30 000 uczniów w całej Polsce, którzy angażują społeczność szkolną i środowisko lokalne, aby idea ochrony prywatności i danych osobowych stanowiła ważny element edukacji szkolnej i pozaszkolnej.

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel