GIODO zaprasza do konsultacji w sprawie ogólnego rozporządzenia

Dodano: 25 stycznia 2017
GIODO zaprasza do konsultacji w sprawie ogólnego rozporządzenia

Tylko do jutra (26 stycznia 2017 r.) można przesyłać do GIODO swoje opinie na temat wytycznych Grupy Roboczej Art. 29 do ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, które zacznie być stosowane 25 maja 2018 r., zrewolucjonizuję ochronę danych w całej Unii Europejskiej. Aby ułatwić administratorom danych przygotowanie się do nowych przepisów, Grupa Robocza Art. 29 zrzeszająca organy ochrony danych z UE (w tym GIODO), wydała wytyczne do rozporządzenia. Dotyczą one prawa do przenoszenia danych, inspektorów ochrony danych i tego, jak ustalić wiodący organ nadzorczy właściwy dla administratora lub przetwarzającego (przy transgranicznych transferach danych).

Ważne:

Aktualnie trwają konsultacje wytycznych Grupy Roboczej Art. 29 do ogólnego rozporządzenia. Wszystkie zainteresowane podmioty mogą zgłaszać swoje uwagi do nich, przesyłając je do GIODO najpóźniej do 26 stycznia 2017 r. na adres [email protected].

Swoje uwagi do wytycznych dotyczących inspektorów ochrony danych będzie można przedstawić podczas odbywającej się 26 stycznia 2017 r. w Warszawie konferencji ,,Doskonalenie wykonywania funkcji ABI – drugi rok doświadczeń” organizowanej przez Stowarzyszenie Administratorów Bezpieczeństwa Informacji (SABI) i Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej pod patronatem GIODO.

Wszystkie zebrane uwagi GIODO przekaże do wiadomości Grupy Roboczej Art. 29. Mogą one okazać się pomocne także w pracach nad dostosowaniem polskich przepisów regulujących przetwarzanie danych osobowych do przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych – informuje GIODO.

Źródło:

GIODO

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel