GIODO będzie współpracował z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym

Dodano: 22 listopada 2017
GIODO będzie współpracował z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym

21 listopada 2017 r. GIODO i Warszawski Uniwersytet Medyczny zawarli porozumienie o współpracy, którego głównym celem jest podnoszenie wiedzy lekarzy i farmaceutów w zakresie ochrony danych osobowych.

Porozumienie przewiduje, że GIODO i Warszawski Uniwersytet Medyczny będą prowadzić wspólne przedsięwzięcia o charakterze naukowo-badawczym i edukacyjnym. W planach jest organizacja seminariów, wykładów, konferencji i szkoleń, a także praktyk studenckich oraz studiów podyplomowych.

Współpraca między GIODO a Warszawskim Uniwersytetem Medycznym trwa już od kilku lat. Jej częścią są prowadzone przez ekspertów z Biura GIODO wykłady dla studentów Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z zakresu bezpieczeństwa baz danych w praktyce aptecznej. Podczas nich są omawiane m.in. takie zagadnienia, jak: podstawy prawne przetwarzania danych osobowych, poszanowanie prywatności i zasad etycznych, w tym w kontaktach z pacjentem i jego rodziną, zapewnienie poufności informacji czy wykorzystywanie danych osobowych do działań promocyjnych i na potrzeby sprawowania opieki farmaceutycznej w aptekach.

Obecnie ścisłą współpracę z GIODO podjęły dwie tego typu szkoły wyższe – Śląski Uniwersytet Medyczny i Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Źródło:

GIODO

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel