Dzień Ochrony Danych Osobowych obchodzony także w Europie

Dodano: 4 lutego 2019
Depositphotos_9978737_m-2015

W dniu 28 stycznia 2019 r. na całym świecie obchodzony był Dzień Ochrony Danych Osobowych. Z tej okazji Andora podpisała zmodernizowaną Konwencję 108 (Konwencję 108+).

Konwencja 108+

Dzień Ochrony Danych Osobowych na całym świecie jest obchodzony 28 stycznia dla upamiętnienia rocznicy otwarcia do podpisu Konwencji 108, tj. globalnej Konwencji o ochronie osób w związku z automatycznym przetwarzaniem danych. W związku z tym 28 stycznia 2019 r. Andora podpisała Konwencję 108+, czyli Konwencję 108 po modernizacji.

I edycja nagrody Stefano Rodotà

Poza tym w 2019 r. po raz pierwszy przyznano nagrodę Stefano Rodotà ustanowioną przez Komitet Konwencji nr 108. Nagroda ma na celu uznanie innowacyjnych i oryginalnych projektów badawczych w dziedzinie ochrony danych. Nagrodę otrzymały Ingrida Milkaite i Eva Lievens, w związku z prowadzonym projektem badawczym dotyczących prywatności i ochrony danych z perspektywy praw dzieci.

Konferencja „Ochrona prywatności cyfrowej”

Warto odnotować, że Rada Europy wspólnie z Marokańską Krajową Komisją Ochrony Danych zorganizowała 28 stycznia 2019 r. w Fez w Maroku konferencję pn. „Ochrona prywatności cyfrowej: wyzwania i perspektywy”. Wydarzenie to odbyło się w Fez w Maroku. Ponadto od 1 lutego odbywa się zorganizowana w Brukseli konferencja poświęcona nowym technologiom, ochronie prywatności i ochronie danych (CPDP).

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel