Anna Streżyńska odwołana z funkcji ministra cyfryzacji

Dodano: 9 stycznia 2018
Anna Streżyńska odwołana z funkcji ministra cyfryzacji

Dotychczasowa minister cyfryzacji Anna Streżyńska została odwołana ze swojej funkcji. Bezpośredni nadzór nad Ministerstwem Cyfryzacji przejmie Prezes Rady Ministrów. Nazwisko nowego ministra cyfryzacji ma być podane niebawem.

Anna Streżyńska stała na czele Ministerstwa Cyfryzacji w rządzie premier Beaty Szydło od 2015 roku. Przez niecały miesiąc – od 11 grudnia 2017 r. – była też ministrem cyfryzacji w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. W wyniku styczniowej rekonstrukcji rządu została jednak odwołana ze swojego stanowiska, a żadna nowa osoba nie została na nie powołana. Początkowo pojawiły się głosy, że ma to oznaczać likwidację Ministerstwa Cyfryzacji. Jednak jak wynika z oficjalnych informacji Ministerstwo Cyfryzacji będzie podlegać osobistemu nadzorowi premiera Morawieckiego.

Ministerstwo Cyfryzacji zajmowało się do tej pory m.in. dostosowaniem polskiego prawa do nowego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). We wrześniu 2017 roku resort opublikował projekt nowej ustawy o ochronie danych osobowych i projekt ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o ochronie danych osobowych, która zmieni ponad 130 ustaw sektorowych w związku z RODO. Prace nad tymi aktami powinny zakończyć się do 25 maja 2018 r., wówczas zacznie bowiem być stosowane unijne rozporządzenie.

WS

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel