Resort cyfryzacji zapowiada nowe rozwiązania w walce z wyłudzaniem danych

Dodano: 12 lipca 2019
1cfdc26408c20866d97288133f7b434595f4b168-xlarge

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o powstaniu nowej grupy roboczej, która ma na celu przedstawienie propozycji nowych przepisów przeciwdziałających kradzieży tożsamości i wyłudzaniu danych. Zjawiska te w ostatnim okresie uległy bowiem znacznej intensyfikacji

Nowe przepisy za 2 miesiące

Jak wskazuje dr Maciej Kawecki, dyrektor Departamentu Zarządzania Danymi w Ministerstwie Cyfryzacji, zespół, który ma opracować nowe przepisy, ma na celu rozważenie, dlaczego dotychczasowy stan prawny nie wystarcza do zapobiegania przypadkom kradzieży tożsamości i wyłudzania danych. Zespół, który ma opracować nowe przepisy składa się ze specjalistów z Ministerstwa Cyfryzacji ale także z przedstawicieli Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komisji Nadzoru Finansowego, Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Komendy Głównej Policji.

Nowe rozwiązania mają ograniczyć tego typu zjawiska. Jak zapowiada dr Maciej Kawecki, projekt powinien ujrzeć światło dzienne w ciągu 2 miesięcy.

Źródło:

Czytelnicy tego artykułu skorzystali również z poniższych narzędzi

Nasi partnerzy i zdobyte nagrody


© Portal Poradyodo.pl

Poznaj kluczowe zagadnienia, z jakimi możesz się zetknąć podczas codziennej pracy IODO.
E-kurs dla początkującego Inspektora Danych Osobowych. Rzetelna wiedza i praktyczne ćwiczenia.

SPRAWDŹ »

x
wiper-pixel